Япон хэлний уран илтгэлийн тэмцээнд сурагчид маань амжилттай оролцлоо

Японы Окаяама Какэ Гакүэн (Какэ Боловсролын Институт) Окаяма Шинжлэх Ухааны Их Сургууль, Япон Улсаас Монгол Улсад суугаа Элчин сайдын яам, Рекруйт ХХК, Китабулган ХХК нь хамтран ЕБС-ийн сурагчид болон Коосэн сургуулийн сурагчдын дунд 2 дахь удаагаа Япон хэлний уран илтгэлийн тэмцээнийг зохион байгууллаа.

Энэ жилийн уралдаан 2021 оны 1-р сарын 22-нд буюу өнөөдөр амжилттай зохион байгуулагдаж дууслаа.

Уралдааны зорилго: Япон хэл соёлыг сонирхогчдын тоог нэмэгдүүлэх, Япон хэл сурах идэвх санаачлагыг өрнүүлж, Япон хэлний мэдлэгийг дээшлүүлэх, оролцогчдыг урамшуулах зорилготой

Сэдэв: Одоо, Бидний чадах зүйл, бэрхшээлийг даван туулах

Энэ удаагийн тэмцээнд

12-1 ангийн сурагч Б.Номин-Эрдэнэ

12-4 ангийн сурагч Г.Ариунзаяа

11-3 ангийн сурагч Ж.Анар

11-4 ангийн сурагч О.Баясгалан нар амжилттай оролцлоо.

Энэ удаагийн тэмцээнд Шинэ Монгол Харүмафүжи Сургуулийн сургуулийн

12-4 ангийн сурагч Г.Ариунзаяа /Тэргүүн байр/

Япон Улсад зохиогдох Олон Улсын уралдаанд 2021 оны 2 сарын 26-ны ”Олон Улсын Япон хэлний уран илтгэлийн тэмцээн”-д оролцох эрх (Онлайн)

12-1 ангийн сурагч Б.Номин-Эрдэнэ /3-р байр/ тус тус эзэлсэн сайхан амжилт гаргалаа.

Дээрх 2 сурагч маань Японы Окаяама Какэ Гакүэн (Какэ Боловсролын Институт)-ийн сургуулиудаас сонгон суралцах бол хоёр жилийн сургалтын төлбөрөөс чөлөөлнө, магистрт суралцах бол нэг жилийн сургалтын төлбөр чөлөөлнө. (гурван жилийн дотор сонгон суралцсан тохиолдолд)

11-3 ангийн сурагч Ж.Анар

Сурагчдаа бэлтгэн тэмцээнд амжилттай оролцуулсан япон хэлний багш М.Оюунчимэг, Х.Ганчимэг нартаа баярласан талархсанаа илэрхийлье.